Menu Zamknij

Szafy biurowe – czym się różnią od normalnych?

Szafy biurowe – właściwy wybór

Urządzasz własną biuro? Zastanawiałeś się już nad wyborem mebli? Pamiętaj, że zadbane i profesjonalnie urządzone przestrzenie biurowe zapewniają większy ład i porządek w firmie, a tym samym zwiększają szanse na większą efektywność. Weź pod uwagę swoich pracowników i tak zaaranżuj ich miejsce pracy, aby maksymalnie ułatwić realizowanie zadań.

Dobierając meble do twojego biura pamiętaj, że niezbędne będą szafy biurowe. Ich odpowiednie zagospodarowanie, estetyczny i profesjonalny wygląd może mieć wpływ na to jak postrzegają nas klienci.

O czym pamiętać przed zakupem szaf biurowych

Producenci mebli biurowych dysponują szeroką gamą swoich produktów. Rozważając zakup szaf biurowych musisz zastanowić się nad kilkoma ważnymi aspektami. Po pierwsze przed podjęciem decyzji wymierz miejsce, gdzie ma stanąć mebel. Jeśli przeznaczasz dużo przestrzeni na szafę, nie będziesz mieć większych problemów z wyborem, ale jeśli masz do wykorzystanie niewielką przestrzeń rozważ opcję szafy na wymiar, która charakteryzuje się zazwyczaj umiejscowieniem od podłogi po sufit. Pamiętaj jednak, że jej konstrukcja nie pozwala na przestawienie mebla. Może to być jedna pojedyncza szafa lub kilka samodzielnych. W drugim przypadku przy wyborze zwróć uwagę na jednolity kształt wymiar i kolor, tak aby meble pasowały do wnętrza. Szafy biurowe powinny mieć w swoim zestawie oprócz półek również szuflady zaopatrzone w odpowiednie przegrody.

Jakie rodzaje szaf biurowych masz do wyboru:

  • zamknięte – jeśli chcemy aby dostęp do wnętrza szafy był ograniczony,
  • otwarte – kiedy często korzystamy z umieszczonych tam dokumentów,
  • półotwarte – rozwiązanie, w którym szafa zawiera zarówno elementy otwarte jak i zamknięte.

Szafa przesuwna jako bardzo dobre rozwiązanie w przestrzeni biurowej

Wiele firm zamiast tradycyjnych mebli biurowych wybiera właśnie szafę z drzwiami przesuwnymi. Szafy biurowe przesuwne sprawdzą się zarówno w dużym jak i małym biurze. W jej wnętrzu można wydzielić miejsca na poszczególne rzeczy tj. segregatory, faktury i inne bieżące dokumenty i dzięki drzwiom przesuwnym z łatwością je wyciągać. Oprócz dokumentów zasadnym jest również trzymanie w niej drukarki, niszczarki, tonerów i innych materiałów biurowych. Dobrym pomysłem jest również wygospodarowanie miejsca na przechowywanie rzeczy pracowników typu: odzież wierzchnia, torebki i inne akcesoria. Dzięki drzwiom przesuwnym zyskujesz więcej powierzchni. W takie szafie możesz również ukryć przeróżne przewody, kable, nierówne ściany czy inne niedoskonałości. Wybór szafy przesuwnej do biura to bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawi, że biuro będzie wyglądać elegancko i schludnie. Duży wybór znajdziemy na tej stronie: https://kamilameble.pl/104-szafy-biurowe.

Stawiaj na jakość

Bez względu na to jaki rodzaj mebli biurowych wybierzesz i  jakie rozwiązania zastosujesz pamiętaj, że mają ci one posłużyć przez długie lata. Nie wybieraj najtańszych, łącz jakość z ceną. Przed dokonaniem wyboru zrób dokładne rozeznanie wśród producentów. Pamiętaj, że meble biurowe są mocno eksploatowane. Szafy biurowe muszą więc być wytrzymałe, ponieważ służą do przechowywania ogromnej ilości dokumentów, segregatorów, różnych sprzętów, które mogą stanowić duże obciążenie. Wybieraj więc meble wykonane z solidnych materiałów np. drewna lub innego surowca. Ważny jest każdy element: dobrej jakości okleina ochraniająca krawędzie, niezawodne zawiasy czy systemy jezdne w drzwiach przesuwnych, wytrzymałe prowadnice. Zwracaj szczególną uwagę na grubość półek. Zapobiegnie to ich wyginaniu się czy odkształcaniu.

Przy wyborze szaf biurowych kieruj się ich walorami estetycznymi, ale największą rolę przykładaj do ich funkcjonalności.