Menu Zamknij

Szafy na dokumenty – prosty sposób na bałagan

Szafy na dokumenty w domowy biurze

Prowadzenie własnej, nawet jednoosobowej działalności gospodarczej, to w dzisiejszych czasach naprawdę fantastyczny pomysł. Jeśli sam już jakiś czas temu zdecydowałeś się na takie rozwiązanie, zapewne zauważyłeś już wiele wynikających z niego korzyści. Możesz w końcu bez żadnych problemów wykonywać większość zadań w swoim własnym domu, bo jeśli wciąż nie zatrudniasz do swojej firmy żadnych osób, sam decydujesz o tym, gdzie pracujesz. Robisz to zatem w posiadanym już mieszkaniu, aby nie tracić pieniędzy na wynajem czy zakup dodatkowych przestrzeni biurowych. Teoretycznie sporo na tym oszczędzasz, jednak sam stajesz się w pełni odpowiedzialny za wygląd i estetyczność pomieszczenia do pracy. Jeżeli zatem zauważasz, że powoli zaczyna się w nim robić ogromny bałagan, musisz jak najszybciej nad nim zapanować. W zaśmieconym i zagraconym pokoju nigdy nie będzie ci się przecież dobrze pracować. Szafy na dokumenty Ci w tym pomogą.

Poukładaj dokumenty

Bałagan tworzący się w twoim domowym biurze może wynikać z tego, iż każdego dnia kreujesz sporą ilość nowych dokumentów i najzwyczajniej w świecie nie masz gdzie ich przechowywać. Nie posiadasz żadnej specjalnej szafy na akta i nie dysponujesz nawet pojedynczą ścienną półką, dlatego też dokumenty wciskasz gdzie popadnie. Nieraz przechowujesz je nawet bezpośrednio na stole, blacie czy samej podłodze, później nie mogąc wśród nich znaleźć tych, których w danym momencie potrzebujesz. Postaraj się zatem pozyskać takie narzędzia i produkty, dzięki którym zdołasz zapanować nad niemałą ilością papierów. Przydadzą ci się tutaj m.in. segregatory i różnego typu teczki. Wybieraj te w różnorodnych wersjach kolorystycznych, aby następnie przydzielić im odmienne role. W jednym segregatorze możesz trzymać wszystkie faktury, w kolejnym umowy, a w jeszcze następnym papiery pochodzące od urzędu skarbowego.

Utylizuj niepotrzebne papiery

Często też nawet nie zastanawiasz się zapewne nad tym, że w swoim domowym biurze możesz przechowywać ogromną ilość rzeczy czy właśnie papierów, które do niczego ci się już nie przydadzą. Gdy podpisujesz z klientem nową umowę, w pierwszej kolejności chowasz ją do teczki, aby w razie wątpliwości móc zawsze do niej zerknąć. Już po paru miesiącach staje się ona jednak kompletnie bezużyteczna, a tylko zajmuje miejsce, którego nie masz zbyt wiele. Przynajmniej raz w miesiącu postaraj się zatem dokładnie przejrzeć wszystkie posiadane segregatory, teczki czy właśnie szuflady na dokumenty. Jeśli masz stu procentową pewność, że danej umowy nigdy już do niczego nie wykorzystasz, od razu wyrzuć ją do śmieci. Podobnie postępuj z każdym innym papierem i pozostawiaj na meblach tylko aktualne dokumenty. Możesz również na bieżąco segregować firmowe papiery, choć nie jest to najprostsze rozwiązanie. Porządki przeprowadzane raz w miesiącu powinny ci w zupełności wystarczyć.

Podsumowanie

Zapanowanie nawet nad największym bałaganem w biurze nie musi być wcale trudne. Jeśli tylko pozwolisz sobie na inwestycję w dodatkowe szafy na dokumenty, różnorodne teczki, kolorowe segregatory i półki ścienne, szybko poradzisz sobie nawet z największą ilością firmowych papierów. Poświęć na to trochę więcej czasu i na spokojnie przejrzyj wszystkie posiadane umowy, faktury lub rachunki. Wyrzuć wszystko to, co niepotrzebne, a pozostałą część pochowaj do zakupionych wcześniej mebli. W ten sposób w twoim biurze nareszcie zapanuje idealny ład, który w każdym momencie pracy będzie cię zachwycać.